• Sme 7-triedna materská škola, ktorá poskytuje predprimárny stupeň vzdelávania, spravila pre deti od troch do šiestich rokov veku, formou celodennej výchovy a vzdelávania. Zriaďovateľom je Mestská časť Bratislava-Karlova Ves. Nachádzame sa v lokalite Dlhé diely.

V roku 2022 budova školy prešla hĺbkovou rekonštrukciou, v rámci ktorej sa zateplila budova, opravila strecha, namontovali vonkajšie žalúzie do tried a spální, inštalovali sa rekuperácie do všetkých tried aj spální, boli položené nové podlahové krytiny, stropné podhľady, vymaľovali sa všetky priestory, zrekonštruovali detské umyvárne. Školský dvor sme vybavili novými hernými prvkami. Z prostriedkov zriaďovateľa sa financovali nákupy chýbajúceho nábytku do niektorých tried a nové vybavenie školskej kuchyne ako plynový šporák, pracovné stoly, chladnička. Taktiež boli vybudované priestory pre novú 7 triedu, s herňou, spálňou, sociálnymi zariadeniami, šatňou. Tie boli zariadené novým nábytkom, kobercami, elektrospotrebičami, digitálnou technikou, hračkami, výtvarnými potrebami, detskými knihami a v septembri 2023 bola nová trieda otvorená pre deti.

Výchovno-vzdelávací proces realizujeme podľa Školského vzdelávacieho programu ,,Naše múdre hlavičky, môžu ísť do školičky ." Plnenie cieľov školského vzdelávacieho programu realizujeme prostredníctvom modelu tvorivo-humanistickej výchovy a vzdelávania. V duchu tejto výchovy sa zameriavame hlavne na utváranie a upevňovanie duševného a fyzického zdravia, rozvíjanie environmentálneho povedomia a získavanie základov digitálnej gramotnosti.

Materská škola sa zapája do rôznych projektov, akcií a súťaží. Realizujeme aj vlastné projekty Chránime našu planétu, Knihy v rukách detí a Spoznaj vzácneho priateľa. Uskutočňujeme množstvo kultúrnych, športových, spoločenských aktivít pre deti aj rodičov v priestoroch školy či mimo školy.

Pre deti s povinným predprimárnym vzdelávaním organizujeme exkurzie (napr. zvieracia farma, miestna knižnica, BBD, dopravné múzeum, Bibiana,...) či športové aktivity ako plávanie, korčuľovanie, gymnastika. V spolupráci s externými organizáciami realizujeme pre tieto deti aj krúžkovú činnosť podľa záujmu zákonných zástupcov.